ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

08.12.2022 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Atmosféra adventu,vianonočných zvykov a melódií ovládli slovenské mestá. Naši iRepotéri zachytili vianočnú atmosféru nielen na Slovensku. Poďme se pozrieť na videá, ktoré nám posielate prostredníctvom aplikácie iReportér RTVS. 

Vianočné stromčeky sa rozsvietili na námestiach slovenských miest. Na Hlavnom námestí v Bratislave zaznamenala prvé rozsvietenie stromčeka iReportérka Silva Mináriková.

Rozsvietením stromu na Trojičnom námestí a vianočného osvetlenia v centre Trnavy odštartovali vianočné trhy pod názvom Advent v Trnave. Tisícky ľudí v centre mesta počas slávnostného otvorenia nakrútil iReportér Marián Nomilner. 

Adventné obdobie u saleziánov v Novej Dubnici začalo požehnaním adventných vencov počas svätých omší. iReportér Daniel Imriška nakrútil spoločnú pieseň a zapálenie adventného venca.

Po celý advent se konajú víkendové akcie na Ranchi 13 v Nemšovej. iReportér Juraj Tomašovič hlási, že na ranči sa cez víkend zažínajú svetielka vianočnej uličky a hrajú sa rozprávky.

Obrovské nadšenie počas slávnostného rozsvietenia stromčeka na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí nakrútila iReportérka Silvia Mináriková.

iReportér Radoslav Babjarčík se vydal nasať vianočnú atmosféru do nemeckých Drážďan. Na Pražskom námestí tam už začali vianočné trhy.

I na Hradčanoch v Prahe začala adventná atmosféra. Zavoňali pečené gaštany, medovníky a rôzne dobroty. Video poslal iReportér Radoslav Babjarčík.

Na technickom lýceu v Novej Dubnici sa uskutočnil Deň otvorených dverí. Zúčastnilo sa ho 120 záujemcov o štúdium programování. Video poslal iReportér Daniela Imriška.

V bardejovskej galérii sú vystavené obrazy známeho bardejovského výtvarníka a umelca, Jána Šoltésa. Autor videa iReportér Samuel Kendra konstatuje, že jeho diela sú neprehliadnuteľné, spojené s láskou k rodnému mestu a plné autorových fantazijných predstáv.

Prekrásne zábery východu slnka pod Kráľovou hoľou nakrútil iReportér Ján Margeta. Za všetky videá od našich iReportérov ďakujeme. Svoje zábery môžete posielať i vy cez mobilnú aplikáciu iReportér RTVS. Tie najlepšie radi odvysielame v televízii.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM