ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

15.12.2022 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Poďme sa pozrieť na videá, ktoré v uplynulom týždni nakrútili naši iReportéri. Zachytili vianočnú atmosféru nielen v slovenských mestách. Poďme sa pozrieť na videá, ktoré nám posielate prostredníctvom aplikácie iReportér RTVS. 

Na nádvorí Štátneho archívu v Trnave sa za účasti Mikuláša, čerta aj anjela, uskutočnilo netradičné Mikulášske podujatie pod názvom „Vianoce kedysi“. Ochutnávalo sa vianočné pečivo a rôzne koláče. Video poslal iReportér Marián Nomilner.

Na Primaciálnom námestí v Bratislave vyrástol rozprákový vianočný les. Dokazuje to i video iReprotérky Silvie Minárikovej.

iReportér Pavol Titurus zaznamenal prvý výjazd vianočných električiek do košických ulíc. Čert musel pomáhať, Mikuláš s anjelmi rozdával sladkosti a ľudia vystupovali z električky poznačení od čertov.

Na Mariánskom námestí v Žiline sa s vianočným programom predstavilo centrum voľného času. Na mieste bol i iReportér Roman Artim.

V Trnave sa uskutočnilo Mikulášske plávanie miestnych otužilcov. Autor videa iReportér Marián Nomilner prezradil, že teplota vody nedosahovala ani 4°C.

A skvelá nálada panovala i na sídlisku v Brezne, keď tam dorazil svätý Mikuláš. Nakrúcal iReportér Jaro Karak.

iReportér Marián Hrnčiar, tak ako mnoho Slovákov, navštívil vianočné trhy vo Viedni. Marián hlási, že v rakúskej metropole sa už aj korčuľuje.

Atmosféru vianočných trhov v Žiline i s najväčšou atrakciou vyrezávaného betlehema nakrútil iReportér Milan Debnár

A takýto pohľad vo Vysokých Tatrách zaznamenal iReportér Maroš Sobotovič.

Za všetky videá od našich iReportérov ďakujeme. Svoje zábery môžete posielať i vy cez mobilnaú aplikáciu iReportér RTVS. Tie najlepšie radi odvysieame v televízii.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM