ireporter

V ČÍNE UVEDÚ DO PREVÁDZKY NAJDLHŠÍ MOST NA SVETE

V ČÍNE UVEDÚ DO PREVÁDZKY NAJDLHŠÍ MOST NA SVETE

12.05.2018 – Katarína Korcová

Začiatkom júna uvedú v Čine do prevádzky obrí most s dĺžkou 55 km, Jedná sa o najdlhšie dielo svojho druhu na svete. Pozrite si video od VIliama Šušku.

Už začiatkom júna otvoria v Číne obrí most, ktorý prepája mesto Zhuhai s pevninskou Čínou, ostrovom Macao a Hong Kongom. Most má dĺžku až 55 km. Myšlienka mosta spájajúceho Hong Kong, Macao a Zhuhai sa zrodila už v roku 1980. Štáb RTVS bol súčasťou delegácie novinárov v rámci iniciatívy 16+1, ktorá zastrešuje spoluprácu krajín strednej a východnej Európy s dynamicky rozvíjajúcou sa Čínou. Pozrite si video nového mostu v Číne, ktoré nakrútil Viliam Šuška.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM